Comparații între agenții7 septembrie 202617 min de citit

eXp Realty vs Real Brokerage: Ce se schimbă în septembrie

Miniatura videoclipului: eXp Realty vs Real Brokerage: Ce se schimbă în septembrie

La o privire Comparatie

eXp Realty Brokerage real
Clasificarea ușilor de sticlă4.4/54.4/5
Împărțirea Comisiei80/20 până la 100/085/15 - 100/0
Franchise / taxă de drepturi de autor0%0%
Cap de producție$16,000$12,000
Taxe lunare$85$900/year + $249 de pornire
Taxe de tranzacție$25 pre-cap; $250 post-cap (20 maximum), apoi$75$0 pre-cap; $285 post-cap
Asigurarea E&O$60/txn (cap $750)$50/txn (comisioane CBR)
Formare50+ live/week + Universitate30+ live/saptamana + coaching
Suport 24/7- Da .Da (AI + live)
Valoarea sponsorului- Da .Nu, nu.
Împărțirea veniturilorDa (7 niveluri, $889M+ plătit)Da (5 niveluri)
Calea veniturilor la pensie- Da .Da (3 ani de investiții)
Venitură disponibilăDa (veste 3-5 ani)Da (după vesting)
Bonusul agentului de topPremiul ICON $16K pentru acțiuni$12K RSU (Elite, vest 3 ani)

Key Takeaway

eXp Realty și Real Brokerage sunt ambele brokeruri public tranzacționate în cloud care diferă în ceea ce privește diviziunea de comisioane, plafonul, comisioanele, capitalul propriu și structura revenue share. Real a schimbat mai multe publicaţii SUA Termenii agenților pe 1 septembrie 2026, deci comparațiile construite pe termeni reali publicate înainte de acea dată sunt depășite.

TL;DR Despre eXp Realty vs Real Brokerage

  • Six SUA reale Termenii de schimbare 1 septembrie
  • Amândoi sunt brokeruri de cloud tranzacţionate în public
  • Capete
  • eXp la $16,000, Real la$12,000
  • Real adaugă un $900 taxa de brokeraj anuală
  • Costurile reale sunt mai mici la $250,000 GCI
  • Equity awards diferă în dimensiuni și investiții
  • Full revenue share compararea vieţilor în altă parte

O comparare eXp Realty vs Real Brokerage face două brokeruri public tranzacționate în cloud. Nici unul nu necesită ca agenţii să lucreze dintr-un birou fizic.

Se presupune adesea că termenul real găsit în comparațiile mai vechi încă se aplică. Mai multe dintre aceste termeni s-au schimbat la 1 septembrie 2026.

Acest articol explică modul în care comparația dintre eXp Realty și Real Brokerage se potrivește Smart Agent Alliance Ecosistemul de comparații de brokeraj disponibil tuturor agenților.

Acest articol compară cele două brokeruri în termeni publicati, costul la un nivel de producție declarat, capitalul propriu și suportul:

Ce se schimbă la Real Brokerage pe 1 septembrie 2026

Real a publicat şase cărţi americane. modificări care intră în vigoare la 1 septembrie 2026. Patru afectează costul, unul afectează capitalul, iar unul afectează modul în care este plătit revenue share. Schimbările se aplică la Real U.S. agenţii şi să lase condiţiile în afara acestor şase elemente neîn schimbate.

ArticolulÎnainteLa 1 septembrie 2026 sau după aceea
Taxa de brokerare anuală$750, plătite din primele trei tranzacții$900, plătite din primele trei tranzacții
Taxa de respectare a cerințelor și de revizuire a brokerului$40 pentru fiecare tranzacție$50 pentru fiecare tranzacție
Taxa de tranzacție elită după cap$129 pe vânzare$100 pe vânzare, pentru agenții care ajung la Elite la 1 septembrie 2026 sau după aceea
Premiul de acțiuni de elită, SUA$16,000$12,000
Metoda de plată a cotelor de venituriPlată standardContul de verificare real pentru portofelul de afaceri necesar
Costul participării la participarea la venituri$175 pe an plus 1,2% pe platăNu s-a schimbat

TDoi dintre acestea au mai mult greutate decât valoarea lor în dolari. Reducerea premiului de acțiuni Elite reduce cu un sfert premiul principal de capital de producție, ceea ce schimbă oferta pentru un agent a cărui decizie a fost modelată de capitalul propriu. Cererea de portofel real înseamnă SUA. agenții trebuie să dețină un produs financiar specific pentru revenue share care trebuie depus, iar Real recomandă stabilirea contului înainte de 1 septembrie pentru a evita o întrerupere a plăților. Sumele curente sunt enumerate pe pagina Real centre de sprijin care acoperă costul de a spânzura o licență.

One detaliu de timp este ușor de ratat. Taxa redusă pentru tranzacțiile Elite post-cap se aplică agenților care ating statutul de Elite la sau după 1 septembrie 2026, și nu tuturor agenților Elite care dețin deja acest statut.

Mecanismul de colectare este neschimbat pentru două dintre cele patru elemente de costuri. Taxa de brokerare anuală este încă obținută din primele trei tranzacții ale anului de aniversare, la $300 fiecare în loc de $250. Taxa de revizuire a conformității și a brokerului este încă percepută pentru fiecare tranzacție procesată de societate, atât înainte, cât și după cap.

Termenii din afara acestor șase elemente sunt neschimbate. Splitul 85/15, $12,000 cap de companie pentru agenții singuri, $285 taxa standard de tranzacție post-cap, $249 taxa de înscriere unică și $175 anual revenue share taxa de participare continuă după cum a fost publicată.

Cum sunt structurate eXp Realty și brokerul real

eXp Realty a fost fondată în 2009 de Glenn Sanford și are sediul în Bellingham, Washington. Este o filială a eXp World Holdings și tranzacționează pe NASDAQ sub AGNT. Acesta operează în Statele Unite, Canada și pe o serie de piețe internaționale, fără birouri fizice la nivel de broker.

Real Brokerage a fost fondată în 2014 și are sediul central în Toronto cu U.S. Operaţiuni în New York. Acesta tranzacționează pe NASDAQ sub REAX și operează în Statele Unite, Canada și pe piețe internaționale selectate. De asemenea, nu are nevoie de birouri fizice.

Deținătorii de garanții

Real au aprobat achiziția RE/MAX Holdings în august 2026, iar societatea combinată va funcționa ca Grupul Real REMAX după îndeplinirea condițiilor de închidere. Această tranzacție părăsește modelul agentului real, așa cum a fost publicat, iar tranzacția RE/MAX și de ce nu schimbă termenii agenților sunt acoperite în întregime separat.

Pentru un agent afiliat, structura corporativă determină în principal cine publică termenii și cât de vizibile sunt finanțele. Ambele companii arhivă public, astfel încât un agent poate citi aceleași dezvăluiri un investitor citește. În ultimii ani, eXp a raportat trimestre profitabile cu o frecvență considerabil mai mare decât Real, iar Real a raportat pierderi cumulative în același interval.

Structura corporativă nu stabilește în sine termenii agenților. Spliturile, plafoanele și comisioanele sunt publicate separat și se pot schimba în propriul lor program, ceea ce arată data de 1 septembrie.

Cum se compară Comisia, plafoanele și costurile anuale

eXp Realty are o diviziune de 80/20 cu o plafonă anuală $16,000. Real Brokerage are o diviziune de 85/15 cu un cap $12,000. Ambele ajung la o limită de aproximativ $80,000 în venitul brut al comisionului, după care agentul păstrează 100% de comision pentru restul anului de aniversare. Taxele pe tranzacție continuă după limită la ambele.

Doar ilustrativ. Planurile, comisioanele, plafoanele și beneficiile de brokeraj se schimbă în timp și pot varia în funcție de piață, rol sau acorduri individuale. Figurile de mai jos sunt pentru o comparație generală pe baza termenelor publicate la publicare. Verificați termenii curente direct cu fiecare broker.

Ilustrația de mai jos utilizează $250,000 în venitul brut al comisionelor în aproximativ 20 de tranzacții, în medie aproximativ $12,500. Capul este atins în ambele tranzacții în timpul celei de-a șaptea tranzacții, lăsând în urmă aproximativ 13 tranzacții post-cap.

Categorie de costuri eXp Realty Brokerage real
Separarea întreprinderilor până la cap$16,000$12,000
Taxe de tranzacții post-cap, aproximativ 13$3,250 la $250 fiecare$3,705 la $285 fiecare
Taxa de brokerare anualăNimic .$900
Taxa lunară pentru tehnologie$1,020 la $85 pe lunăNimic .
Conformitate și E&O pe tranzacție$750, limită anuală$1,000 la $50 fiecare
Revizuirea brokerului, 20 de tranzacții$500 la $25 fiecareÎncadrată în taxa CBR
TotalDespre$21,520Despre$17,605

La acest nivel de producție Real costă mai puțin pentru un agent standard. Un agent de elită care a atins acest statut la sau după 1 septembrie 2026 plătește $100 pe vânzare post-cap, mai degrabă decât $285, reducând totul în continuare. Observați că avantajul Real se micșorează pe măsură ce producția crește și se întoarce la aproximativ $525,000 GCI (aproximativ 42 de tranzacții). În ultimele 20 de tranzacții post-cap, eXp percepe $75 plus $25, deci $100 pe tranzacție, în timp ce Real rămâne la $285 plus $50 CBR, sau $335. Asta e $235 pe tranzacţie în favoarea eXp odată ce reducerea începe. Agenții din statele în care trebuie să plătească propriul E&O pot găsi că eXp are plata mai mare la toate nivelurile de câștig.

Caracteristică eXp Realty Brokerage real
Împărțirea Comisiei80/2085/15
Capitalizare anuală$16,000$12,000
GCI necesară pentru limitareaDespre$80,000Despre$80,000
Taxa de tranzacție post-cap$250, reducerea la $75 după 20 de tranzacții post cap$285; $100 Elite la 1 septembrie 2026 sau după aceea
Taxa lunară$85Nimic .
Taxa de brokerare anualăNimic .$900
Conformitate și E&O$60 pentru fiecare tranzacție, plafon anual $750$50 RBC pe tranzacție, plus o politică de stat în 13 state
Taxa de revizuire a brokerului$25 pentru fiecare tranzacțieInclude în RBC
Taxa de pornire o dată$64$249
Premiul principal al capitalului de producție$16,000 ICON$12,000 Elite
Schimbul și tickerulNASDAQ AGNTNASDAQ REAX

Toate cifrele de mai sus se aplică agenţilor individuali. Structurile de echipă au capete separate, iar noii agenți în ambele funcții lucrează pe parcursul unei perioade de mentorat, cu comisioane ajustate temporar.

acoperirea erorilor şi omisiunilor diferă de asemenea. eXp percepe o taxă de gestionare a riscurilor pentru fiecare tranzacție care depășește limita anuală. Fondurile reale acoperă nivelul firmei prin taxa Compliance and Broker Review și precizează că taxa nu este o primă de asigurare. În 13 state, asta nu e suficient. Real solicită agenților să-și cumpere propria politică principală de E&O la propriul cost, iar politica reală este atunci în exces. Agenții din aceste state ar trebui să confirme cu orice agenție de brokeri dacă politica firmei lor îndeplinește standardul de stat, deoarece cerința se aplică licențiatului.

Cum se diferențiază programele de participare la venituri și programele de acțiuni

Ambele operează pe baza sponsorilor. revenue share. eXp păstrează $16,000 din dolarul companiei de la un agent de limitare și angajează 50% din ea, finanțând un fond de $8,000. Real păstrează $12,000 şi se angajează până la 60%, finanţând $7,200.

Real publică sume mai mari pe nivel, dar acestea sunt valorile maxime pe care plafonul său le adaptează în jos la sfârșitul lunii, în timp ce eXp publică valorile de nivel inferior și aceste valori minime se adaptează la sfârșitul lunii.

Pe deplin populat de 30 de agenți de front, o structură de cinci niveluri deține 930 de agenți la o rată de duplicare de 2. O structură de șapte etaje are 3.810 - mai mult de patru ori mai multe. La o rată de 3 numărătoarea este de 3.630 și 32.790, o diferență de nouă ori.

eXp publică, de asemenea, un total cumulat, raportând mai mult de $1 miliarde distribuite în SUA. agenții din 2015, în cazul în care Real raportează revenue share ca o linie de cheltuieli în situațiile sale financiare, mai degrabă decât un număr cumulat al agentului. ful four brokerage revenue share breakdown poartă tabele de niveluri și derivația.

Condiție de primire eXp Realty Brokerage real
Tărâmuri75
Taxa de participareNimic .$175 pe an plus 1,2% pe plată
Cererea de producție sponsorizatăNimic .$450 în venituri pe o perioadă de șase luni, după o perioadă de grație
DispoziționabilDe la prima ziDupă o cerință de producție de mai mulți ani
Contul bancar necesarNu, nu.Da, începând cu 1 septembrie 2026
Dierele deschise de cătreLayer-uri 1 - 3 deschise, apoi 5, 10, 15, 30 agenți producători pentru nivelurile 4 - 7Tier 1 deschis apoi 5, 15, 20, 25 agenți de producție pentru Tier 2-5
Desblocarea producțieiCapping deschide nivelurile 4 și 5, ICON deschide toate cele șapteCapping se deschide la nivel 3, Elite se deschide la nivel 5
Cât durează descărcarea ?13 luni de la luna următoare calificăriiNumai până la următoarea dată de resetare a plafonului
Co-sponsorizareCo-sponsor deține nivel 1, astfel încât câștigați acțiuni rev complet niveluri 1 până la 7, mutări primare la nivel 2Doi co-sponsori egali, revenue share împărțit 50/50, astfel încât fiecare câștigă 50% din acțiunea rev disponibil
Bonus pentru un agent sponsorizat în primul anÎnceput rapid, până la$4,000Niciuna publicată
Acţiuni atunci când un agent sponsorizat încheie pentru prima dată$400URS, la o singură vânzare a $2,000 GCI sau mai mult

Equity este locul unde cele două diverg cel mai clar. Programul de agenți eXp ICON acordă $16,000 în echități agenților care îndeplinesc standardele de producție și culturale, împărțite astfel încât o parte să fie câștigată în anul de aniversare, o parte vesturi după un an, iar restul vesturi peste trei ani. Detaliile cu privire la cum este câștigat și obținut premiul eXp ICON sunt acoperite separat, eXp Realty pagina oficială a programului de agenți ICON conține pragurile actuale de calificare.

Premiul Real Elite Agent este $12,000 în unități de stoc restricționate pentru SUA. agenții care ajung la Elite pe 1 septembrie 2026 sau mai târziu, redus de la $16,000, cu o componentă de premiere culturală alături de ea. Aceste unităţi vest peste trei ani. Ambele brokeruri permit, de asemenea, unui agent să ia o parte din comisionul de stoc la o reducere, și ambele acordă capitalul propriu atunci când un agent sponsorizat încheie prima lor tranzacție, $400 la eXp și unități de stoc restricționate la Real pe o singură vânzare de cel puțin $2,000 în venituri brute de comision. În afară de capitalul propriu, eXp plătește un bonus de atracție de până la $4,000 pentru un agent sponsorizat direct, pe care Real nu publică un echivalent.

A din 1 septembrie 2026, cea mai mare atribuire a capitalului de producție este $16,000 la eXp și $12,000 la Real.

Cum se compară tehnologia, formarea și diviziile

lățimea stapelului este adesea citită ca calitate a stapelului. O listă mai lungă de instrumente descrie suprafaţa mai degrabă decât se potriveşte, iar întrebarea utilă este ce instrumente va deschide un agent într-adevăr marţi.

Real rulează un stack integrat proprietar construit în casă: platforma de tranzacții reZEN, aplicația mobilă Real, Leo CoPilot, Real Wallet și Real Signature. Formarea se desfășoară prin Real Academy cu sesiuni live în fiecare săptămână, un program gratuit de instruire de opt săptămâni și înregistrări la cerere. Diviziunile sunt în principal rezidențiale, cu brațe comerciale și de lux alături de One Real Mortgage și One Real Title, iar disponibilitatea variază în funcție de piață.

eXp oferă o alegere de CRM suportat plătit de broker, alături de aplicația My eXp, campusul virtual eXp World, gestionarea tranzacțiilor SkySlope, site-urile IDX și Canva Pro. Învățământul se desfășoară prin sesiuni săptămânale live și printr-o bibliotecă la cerere organizată de Pathway, cu coaching & leads prin Zoocasa și FastCap. Divisiunile includ lux, comerț, sport și divertisment, teren și ranch, case noi, referire, ipotecă și proprietate. Organizațiile sponsorizate pot adăuga instruire în partea de sus a platformei de broker.

Problema mai largă a cloud faţă de modelele tradiţionale de brokeraj şi domeniul mai larg de brokeraj cloud sunt abordate în articole separate.

Care brokerage se potriveşte cu ce fel de agent

Real se potrivește unui agent care reduce la minimum costurile anuale la producție ridicată, deoarece plafonul este mai mic și nu există nicio taxă lunară. De asemenea, se potrivește unei organizații de sponsor superficiale, deoarece tarifele pe agent (presupunând o structură care nu ajunge niciodată la ofertele eXp de 7 niveluri) sunt mai bogate în nivelurile operate de Real.

eXp se potrivește unui agent care construiește o organizație în care agenții sponsorizati atrage în mod constant mai mulți proprii, deoarece ajunge la două niveluri mai adânci și finanțează piscina mai mare pe agent. De asemenea, se potrivește unui agent care nu dorește condiții între câștig și primire, revenue share disponibile din prima zi, și premiul de capital mai mare.

Cele două diferă, de asemenea, în ceea ce un sponsor poate construi. La eXp, o organizație sponsor poate asambla propria sa formare, onboarding și sisteme pentru agenții pe care îi atrage, motiv pentru care grupuri precum Smart Agent Alliance stau deasupra platformei de brokeri. Real interzice valoarea promițătoare în schimbul numirii de sponsor și necesită oferte de sponsor pentru a ajunge la toți agenții prin procese aprobate.

Dezalignarea care trebuie evitată este alegerea unei categorii, deoarece limita, divizia sau nivelul numără singuri fiecare punct în altă parte decât costul total și termenii împreună. Repetați această comparație cu termenii curente, ca și cu eXp împotriva LPT Realty și eXp împotriva Fathom Realty.

Ce solicită şi agenţii

Ce înseamnă să plasezi la un broker?

Capping înseamnă că un agent a plătit brokerului partea sa maximă de comisionă pentru anul de aniversare. După plafon, agentul păstrează 100% de comisionă pentru restul acelui an și plătește taxe de tranzacție mai degrabă decât o împărțire.

Ce este o taxă de verificare a conformității și a brokerului?

Compensația pentru conformitate și revizuirea brokerului este o taxă pe tranzacție la Real care acoperă revizuirea brokerului, acoperirea erorilor și omisiunilor în majoritatea, dar nu în toate statele, și prelucrarea tranzacțiilor. Se aplică tuturor tranzacțiilor pe care le prelucrează societatea, atât înainte cât și după cap.

Care este diferența dintre o atribuire a acțiunilor și un program de achiziție a acțiunilor?

Premiul de acțiuni

A este acordat de intermediar pentru atingerea unui punct de referință de producție sau cultural, de obicei cu o perioadă de investiții atașată. Un program de cumpărare a acțiunilor permite unui agent să redirecteze o parte din propria comisionă în acțiunile companiei cu o reducere.

Se schimbă comisioanele de brokeraj după ce un agent limitează?

Splitul de comisioane se oprește odată ce se plătește plafonul și se înlocuiesc comisioanele pe tranzacție. Ambele brokeruri percepe o taxă de tranzacție post-cap, iar comisioanele de conformitate sau de tehnologie continuă în programul lor normal pentru restul anului de aniversare.

De ce este important

Termenii de brokeraj publicate sunt termeni curenti, mai degraba decat termeni permanenti, si mai multi termeni reali au fost modificati intr-o singura data, ceea ce face ca decizia de brokeraj si sponsorizare sa fie una pe care un agent ar trebui sa o ia in raport cu programul de azi. La eXp Realty, toți agenții primesc aceeași platformă de brokeraj de bază, inclusiv conformitate, compensație și acces la diviziunile companiei. Ceea ce diferă este ecosistemul de sponsor un agent se aliniază cu.

Sponsorul un agent selectează formele la care au acces, instrumente, sisteme de formare și de atracție, inclusiv dacă agentului îi este prezentată o imagine completă a costurilor și a capitalului anual înainte de luarea deciziei de broker. Agenții care se confruntă cu această decizie ar trebui să refacă compararea costurilor cu termenii publicați în curs, alături de Smart Agent Alliance Valoarea echipei un sponsor aduce.

Întrebări frecvente

Ce se va schimba la Real Brokerage pe 1 septembrie 2026?

Six U.S. Termenii se schimbă. Taxa de brokerare anuală crește la $900, Taxa de revizuire a conformității și a brokerului crește la $50 pe tranzacție, taxa Elite post-cap cade la $100 pentru agenții care ajung la Elite la acea dată sau după aceea, premiul de acțiuni Elite cade la $12,000, și este necesar un cont Real Wallet pentru revenue share.

Care este mai ieftin, eXp Realty sau Real Brokerage?

La $250,000 în veniturile brute de comisionare în aproximativ 20 de tranzacții, costurile reale sunt mai mici pentru un agent standard în conformitate cu programul din 1 septembrie, condus în principal de plafonul mai scăzut. Statutul de elită la Real măreşte această diferenţă. Costurile variază la alte niveluri de producție și pe piață.

Agentii au nevoie de un cont Real Wallet pentru a primi revenue share?

Real afirmă că de la 1 septembrie 2026, SUA agenții trebuie să dețină un cont de verificare real Wallet Business pentru revenue share care urmează să fie depus și recomandă stabilirea contului înainte de această dată. Confirmă condițiile actuale direct cu Real, inclusiv modul în care cerința se aplică agenților care nu sunt în program.

Cât de mult are nevoie GCI pentru a cap la fiecare brokerage?

Amândoi ajung la o plafonă de aproximativ $80,000 în venitul brut al comisionelor. La eXp, 20% din $80,000 plăteşte plafonul $16,000. La Real, 15% din $80,000 plăteşte plafonul $12,000. Limitarea membrilor echipei la sume mai mici în condiții separate ale echipei.

Care broker plăteşte mai mult revenue share?

Depinde de numărul comparat. Real publică sume mai mari pe nivel, dar acestea sunt valorile maxime pe care plafonul său le ajustă în jos. Se stabilește pe aceeași bază, piscina din spatele unui agent de acoperire este mai mare la eXp, $8,000 față de $7,200, și eXp ajunge la două niveluri mai adânci, care pot combina la mai mulți agenți decât nivelurile 1 până la 5 împreună.

A schimba achiziţia RE/MAX termenii agenţilor reali?

RE/MAX continuă să fie un sistem de franciză, iar agenții săi lucrează în conformitate cu acordurile de franciză existente până la reînnoire. Schimbările din 1 septembrie la Real au fost publicate într-o tracțiune separată de tranzacție și se aplică la Real U.S. agenţi indiferent de ea.

eXp Realty vs Real Brokerage: Ce se schimbă în septembrie
Imagine principalăeXp Realty vs Real Brokerage: Ce se schimbă în septembrieCredit: Smart Agent Alliance
Karrie Hill

Scris de

Karrie Hill

Co-fondatoare, Smart Agent Alliance

Agent imobiliar licențiat - licența #02160215 (CA) - sub brokerajul eXp Realty

Absolvent în Drept la UC Berkeley și Mentor certificat eXp. A câștigat $130,000 în primul ei an complet în imobiliare, fiecare dolar din conducte de pe canalul ei YouTube.

Biografia completă

Te gândești la eXp Realty?Intră în eXp prin Smart Agent Alliancesauurmărește prezentarea de 18 minute